صفحه اصلی
معرفی سفیر یا نمایندگی
اطلاعیه ها

تکذیب اخبار منتشره در مورد کاهش نرخ روادید یک ورود عادی به جمهوری اسلامی ایران
گالری تصاویر
پيوند هاي مهم
 
 
اداره كل ارزيابي و نظارت وزارت امور خارجه

امروز: يکشنبه ٠١ بهمن ١٣٩٦ |
بدلیل بروز اختلافات ، سوء استفاده و عدم پایبندی برخی طرف قراردادهای تجاری ایرانیان در اقلیم کردستان ، تجار ایرانی دچار خسارت و سرگردانی هایی می گردند. لذا توصیه می نماید
سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در سلیمانیه باطلاع متقاضیان دریافت روادید میرساند که نرخ ویزای یکبار ورود عادی به ایران از تاریخ 1396/08/16برابر با 2017/11/07 از ۴۲ دلار به ۳۸ دلار کاهش یافت و تغییری در نرخ مذکور داده نشده است
روز یکشنبه مورخ 17 دی هیاتی از اتحادیه اسلامی کردستان متشکل از آقایان امجد بابا حاجی رئیس دفتر روابط این حزب با جمهوری اسلامی ایران در تهران و عثمان کاروانی رئیس شاخه اتحادیه اسلامی در سلیمانیه در محل سرکنسولگری سلیمانیه با آقای مسعودیان سرکنسول جمهوری اسلامی ایران دیدار کردند.
عصر روز یکشنبه مورخ 26 آذر آقای مسعودیان سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در سلیمانیه در محل استانداری سلیمانیه با دکتر هفال ابوبکر استاندار جدید سلیمانیه دیدار کرد.
در راستای دیدار و ملاقات ها با سازمانهای مردم نهاد کردستان و فعالان جامعه مدنی جهت انجام هماهنگی برای ورود کمک های مردمی به زلزله زدگان استان کرمانشاه....
ظهر روز یکشنبه مورخ 16 مهر، یک هیات ایرانی به سرپرستی آقای مسعودیان سرکنسول محترم جمهوری اسلامی ایران در سلیمانیه در دومین روز مراسم ترحیم جناب آقای طالبانی رئیس جمهور پیشین عراق و دبیر کل اتحادیه میهنی کردستان مشارکت کردند.
صبح روز شنبه مورخ 14 مهر وزير محترم امور خارجه و آقاي مسعوديان، سركنسول جمهوري اسلامي ايران در فرودگاه بين المللي سليمانيه براي مشارکت در مراسم تشييع پيكر مرحوم جلال طالباني حضور یافتند.
ظریف برای شرکت در مراسم خاکسپاری طالبانی به سلیمانیه سفر کرد
به مناسبت درگذشت جناب آقای طالبانی، سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در سلیمانیه درگذشت جناب آقای جلال طالبانی را به خانواده و مردم اقلیم کردستان عراق تسلیت گفت.
دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران پس از سفری دو روزه به مسکو و بروکسل به منظور گفتگو و تبادل نظر در خصوص آخرین تحولات مربوط به اجرای برجام، دقایقی پیش به تهران بازگشت.
دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه صبح یکشنبه در مراسم بزرگداشت شهدای نفتکش سانچی در مدرسه عالی شهید مطهری شرکت کرد.
وزیر امور خارجه کشورمان در پیامی به سید حسن نصرالله ، درگذشت پدر همسر وی را تسلیت گفت.
رئیس‌ جمهور در دیدار سفیر جدید لهستان با اشاره به جایگاه این کشور در اتحادیه اروپا و نیز نقشی که طی ماه‌های پیش‌رو به عنوان عضو غیردائم شورای امنیت سازمان ملل برعهده خواهد گرفت، اظهارداشت: پایبندی به توافق برجام می‌تواند، پایه بسیار مستحکمی برای برقراری همکاری‌های گسترده‌تری بین ایران و اتحادیه اروپا و تأمین صلح و امنیت در منطقه و جهان باشد.
حسین جابری انصاری دستیار ارشد وزیر خارجه در امور سیاسی، الکساندر لاورنتیف نماینده ویژه پوتین در امور سوریه و سدات اونال معاون منطقه ای وزارت خارجه ترکیه در یک نشست مقدماتی در سوچی درباره آخرین هماهنگی ها برای برگزاری اجلاس کنگره گفتگوی ملی سوریه شرکت کردند.
حسین جابری انصاری دستیار ارشد وزیر خارجه در امور ویژه سیاسی و مذاکره کننده ارشد ایران در روند آستانه، بلافاصله پس از ورود به سوچی با الکساندر لاورنتیف نماینده ویژه پوتین در امور سوریه و رئیس هیات مذاکره کننده روسیه در روند آستانه دیدار و گفتگو کرد.
رئیس‌ جمهور روابط جمهوری اسلامی ایران و قبرس را دوستانه و دیرینه دانست و سفیر جدید این کشور را به تلاش برای تقویت روابط بانکی و توسعه مناسبات اقتصادی میان دو کشور توصیه کرد.
رئیس جمهور هنگام دریافت استوارنامه «ایگناسیو یانوس» سفیر جدید شیلی، گفت: توسعه روابط و همکاری ها با کشورهای منطقه آمریکای لاتین و از جمله شیلی برای جمهوری اسلامی ایران بسیار حائز اهمیت است.
رییس جمهور هنگام دریافت استوارنامه «الحاجی سایوتی یاهایا ایدی» سفیر جدید غنا، گفت: اراده جمهوری اسلامی ایران توسعه روابط و همکاری ها در زمینه های مختلف اقتصادی، علمی و فرهنگی با غنا به عنوان کشوری دوست و برادر است.
نقشه سایت |  وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما  | جستجوي پيشرفته | گالری تصاویر